12 Şubat 2012 Pazar

Soru*Cevap Mimlenmişim:)

Mim cevaplamak başlı başına büyük bir iş:) Ya da benim için öyle bilemiyorum ama bayağı bir zaman alıyor. Ama oldukça keyifli de. Sevgili On The Road beni mimlemiş, teşekkürler canım. 


1- Ölmeden görmeyi istediğin bir ülke var mı? Neden orası?
Şimdi sadece bu sorunun cevabı bile bayağı uzun ve bol fotoğraflı olacak:)
Görmeyi arzuladığım ilk ülke Almanya. Ve Almanya'nın Gummersbach kenti. Eşim ilkokul 5. sınıfı Almanca öğrenmesi amacıyla Internat Aggersee okulunda yatılı olarak okumuş. 10 yaşında hiç bilmediği bir ülkede, tanımadığı bir kültürde ve ilk başlarda anlamadığı bir dilde 1 sene yalnız kalmış. Tabii arada ailesi de Almanya'ya yanına gitmiş. 
Okul artık bir otel haline getirilmiş. Yarımada üzerinde çok güzel yeşillik içinde bir yer. Ben de o otelde kalıp Fazıl'ın çocukluk anılarına ortak olmak istiyorum. Allah (c.c.) inşallah nasip eder. Bu kadar bahsettikten sonra  Fazıl'ın okuldaki halinden ve eski okul yeni  otelin fotoğraflarından paylaşayım:)
2- Kış mı? Yaz mı?
Nihayet 2. soruya gelebildik:)) Her mevsim ayrı bir güzellik yansıtıyor. Seneler önce hatırlarsınız kuraklık vardı ve çok uzun süre yağmur yağmamıştı. O zaman yağmuru ruhen nasıl özlediğimi anlatamam. Ancak her şeye rağmen ben tam bir yaz çocuğuyum, temmuz doğumluyum:) Ve sıcak iklimi daha çok seviyorum.

3- Hiç saçının tamamını boyattın mı? Pişman mısın?
Her ay düzenli olarak boyuyorum şayet boyamazsam pişman olurum:) Çünkü ırsi olarak saçlarımın beyazları çıkıyor:) Rahmetli babacığım 30 yaşındayken kır saçlı bir delikanlıymış:) Çocukken babamın saçlarından dolayı onu çok yaşlı zannederdim:) Oysa vefat ettiğinde henüz 57 yaşındaydı.4- Blogumda en çok ne tarz konular görmek isterdin? 
Senin seçtiğin konuları görmek beni mutlu eder çünkü paylaşımların seni yansıtır:)5- Yaptığın en çılgınca şey neydi?
Yükseklik korkum olmasına rağmen kamikazeye binmek. Bostancı Lunaparkı'nda yaklaşık 20 sene önce etrafı camlarla kaplı, çok yükseğe dikey çıkan berbat bir kamikaze vardı, hala nasıl bindiğime ben bile şaşıyorum:))6- En sevdiğin tatlı nedir?
Şerbetli, hamurlu, bol kalorili her tatlıya bayılırım:) Ama gizli şekerim var:)7- Hiç bıkmadan kullanabileceğin oje rengi nedir?
 Siyah.8- Hayvanları sever misin? Evde beslemeyi istedin mi hiç? 
Hayvanları çok severim. Evde beslemek konusuna Aşkım ve Külkedisi cevap versin:)
Aşkım,


9- Düzenli olarak takip ettiğin bir dergi var mı? Varsa hangisi?

Maalesef yok.10- Sence Türkiye'de en yaşanılası şehir neresi? Neden?
İklimi güzel olan, doğası güzel olan, denizi olan, trafiği olmayan ve güzel insanların yaşadığı her yer olur:)11- İnsanların sende gördüğü, dile getirdiği en iyi ve en kötü özelliğin nedir?
İleri derecede merhametli ve ayarı kaçan asabiyim:)


Gönlümden geçen mimlemek istediğim bir kaç kişi var aslında ama cevaplamak isteyip istemediklerini bilmediğim için bu mimi okuyan ve cevaplamak isteyen herkes mimlidir:) çirkinhatun mim olduğunda cevaplamak istediğini daha önce belirtmişti o yüzden seni direkt mimledim canım:)
Herkese sevgilerimle.

16 yorum:

 1. Keyifle okudum:))) Gummersbach kenti ne kadar güzelmiş,Anneannem ve Teyzem Hagendeler.Ama burası çok güzel ,inşallah bir gün gidersiniz canım:)

  YanıtlaSil
 2. Çok teşekkür ederim canım. Amin, inşallah.
  Mutlu pazarlar:)

  YanıtlaSil
 3. manza ra harika canım
  cevaplar süper.
  :)

  YanıtlaSil
 4. Çok teşekkürler canım.
  Sevgiyle kal:)

  YanıtlaSil
 5. seni biraz daha tanımak güzeldi, zevkle okudum:)

  YanıtlaSil
 6. Çok teşekkür ederim canım:)
  Sevgilerimle.

  YanıtlaSil
 7. Okuyanım eşin ne kadar güzel bir çocukmuş ve aslında ailesi çok iyi yapmış. O bir sene eminim gelişiminde çok etkili olmuştur. Şimdi nasıl anlatıyor o bir yılı merak ettim. Çokta güzel bir yermiş.

  Nedense senin asabi oldugunu düşünemiyorum :) merhamet evet..

  O zaman tatlıya dikkat diyorum..

  YanıtlaSil
 8. Çok teşekkürler Aslıcım. Hele bir de daha küçük hallerini görsen, tam bir afanacan:) Küçük yaşta yalnız başına zorlukların üstesinden gelmek hayata daha erken hazırlanmayı sağlıyor. Bir de o yaşlarda yabancı dil daha kolay öğreniliyor ve bir de dili ülkesinde öğrenmek ana dili gibi akıcı konuşmasını sağlıyor. Tabii o yıllarda ülkemizde okullarda o kadar erken yabancı dil eğitimi verilmiyordu. Şimdi ana sınıfında başlıyorlar.
  Ailesinden ve arkadaşlarından, büyüdüğü çevreden uzak olması belli hasretleri de beraberinde getirmiş ama okulun aktiviteleri orayı cazip hale getirmiş:) Ders olarak at binip, yelken kullanıp, buz pateni kaymak pek keyifli olsa gerek:)))
  Evet, maalesef asabiyet biraz var:) Törpülemeye çalışıyor ama:)
  Yorumun için tekrar teşekkür ederim.
  Sevgilerimle.

  YanıtlaSil
 9. utançla söylüyorum, ben hala bu mimlemek ne demektir anlamış değilim..ama iyi bişey herhalde di mi?
  çok öpüyorum seni güzel yürek :)

  YanıtlaSil
 10. güzel bir soru cevap olmuş,eşin şanslıymış güzel bir çocukluk geçirmiş ayrıcı muhteşem manzaralı,hayvanlarla ve doğayla iç içe kim okumak istemez ki
  mevsimlerin her hali güzel bence ama senin sevdiğin gibi yaz bir başka,herkesin gönlünde
  benim de saçlar şakaklarım dan başladı beyazlamaya o kadar çok ki üsteki saçlar kapatıyor senede bir iki kere boyarım ben de saçları
  siyahı çok seviyorsun ,şiir kitabının adı gibi sen demek ki siyahın neşesini fark edenler densin
  yüce yaradan sana hayvan sevgisini verdiği için şanslısın ,hele kedileri seven çok azdır,ya tam aşık olunur ya da hiç sevmezler ortası olan görmedim
  merhamet güzel şey aslın da nedense bu zaman da merhametliyim denilince salaklık ,enayilik olarak algılanıyor ama insanlar da nadir olan bir duygu,sanırım bundan kaynaklanıyor,asabilik bu devir de kimde yok ki,hayatın acısı,şekeri
  güzel bir yazı olmuş,sohbet etmiş gibi oldum canım arkadaşım
  kocaman sevgiler.....:)

  YanıtlaSil
 11. Çok güzel bir cevap olmuş bu, bol resimli, elinize sağlık, ufaklıklarınızın da ikisi birbirinden tatlı maşallah, sevgiler:)

  YanıtlaSil
 12. canım benim yorumum çıkmamış da acaba hiç mi iletilmedi,ona göre tekrar yazayım
  sevgiler öptüm

  YanıtlaSil
 13. Figen abla@ Sanırım iyi bir şey ablam:))) Birbirimizi daha iyi anlamak ve tanımak adına yapılıyor diye düşünüyorum:) Ben de çok çok öpüyorum:)

  turkuazft@ Fatoşcum okuyup öyle detaylı yorumlamışsın ki bana ayırdığın zaman için ve çok değerli yorumun için teşekkür ederim canım arkadaşım. İyi ki seni tanıdım.

  Eren@ Çok teşekkür ediyorum.

  Sevgiyle kalın.

  YanıtlaSil
 14. bayıldımmm eşinizin okuduğu yere, harika bir yer masal gibi, umarım birgün mutlaka gidersiniz beraber.

  YanıtlaSil
 15. tesekkür ederim canim mim icin :) bende cevapladim *.*

  YanıtlaSil
 16. Teşekkürler canım benim:)

  YanıtlaSil