1 Eylül 2011 Perşembe

Kedişli Olmazsa Olmaz:)

Kitaplarınızı mutlu etmek isterseniz onlara kılıf örebilirsiniz:) Pek tabii öncelikli tercihim kedili bir motif kullanmaktı. Keyifle yaptım. Kılıf kısmından bir ilmeğe zincir çekip ucuna da kedişli bir ayraç ördüm tığla. İçine de elyaf koydum. Oldukça pratik, örmek isteyenlere fikir vermesi adına:)
İsterseniz sap örüp kitap çantası gibi de kullanabilirsiniz.

Sevgiler.

17 yorum:

 1. sanki basit iki dakikada yapılacak birşey gibi anlatmışsın, elimde 1yıldır sürünen atkıyı düşününce...ellerine sağlık, çok cici olmuş, hele ayraç detayı süper..

  YanıtlaSil
 2. Çok teşekkür ederim. Sizin çalışmalarınızı gözümün önüne getirdim de atkının sürünmesinin başka bir sebebi olmalı:) Yoksa sizin için çok kolay olmalı:)
  Sevgiler...

  YanıtlaSil
 3. Ben aslında Darıcada oturuyorum.Şu anda memleketim Ordudayım.Keçe,örgü vs.Hobilerle uğraşıyorum.Diğer blogumda bu gibi tasarımlarım mevcut.Linkim wwwtasarimdabugn.blogspot.com.Aslında şunu demek istiyorum.Bu gibi şeylerle uğraşmayı çok özledim.Burada hiç yapmadım.1,5 aydır buradayım.Bu desenleri kaneviçedede kullanabilirsin.Çok güzel olmuşlar.Eline emeğine sağlık.
  Mırk:)

  YanıtlaSil
 4. harika olmuş canım benim. ellerine sağlık...
  sevğiler.

  YanıtlaSil
 5. Darıca'ya 13-14 sene önce Darıca Kuş Cenneti'ni ziyaret etmek için gelmiştim.
  Ne güzel Ordu'da şimdi yeşillikler içinde temiz hava soluyorsundur. Keyifli tatiller dilerim.
  Diğer siteni bugün pembepati'de dolaşırken buldum:) Kapsamlı gezemedim ama yaptığın bir iki şey bile hayran olmama yetti. Mektubunsa beni bitirdi.
  Beğenin için de çok teşekkür ederim.
  Bizden de sana mırkk:)))
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
 6. Sevgili Halime çok teşekkür ederim.
  Sevgiler

  YanıtlaSil
 7. ellerine sağlık canım çok güzel olmuş.

  resmi büyüterek baktığımda desen kenarları hafif kabarık duruyor arka kısmında renk değiştirmeyi ipi uzatarak mı yapıyorsun yoksa birlikte yürüterekmi?

  YanıtlaSil
 8. çok teşekkür ederim... beğenmeniz beni mutlu etti...
  renk değiştirmeyi ipi yürüterek yapıyorum ama sanırım iplerin cinsleri farklı olduğu için o kabarıklığı yapmış olabilir... mavi makreme ipi beyaz normal yün birbirlerine alışamadılar sanırım:))
  sevgiler...

  YanıtlaSil
 9. Çok güzel olmuş :) Bende istiyorum böyle bir kitap kabı örmeyi belki bir kitap çantası da olabilir ama şişten anlamam. Tığ işi de böyle büyük çaplı işler için biraz zaman alıcı olabiliyor o yüzden hep ikinci plana atılıyor :)
  Kap olayını da özellikle şu otobüste, metroda kitap okurken kitabımın adını okumaya çalışan, okumaya çalışırken kitabın içine düşücek gibi olan o çok meraklılar için örmek istiyorum. Bırakalım da meraklarından çatlasın hepsi diye :D

  YanıtlaSil
 10. haklısın kimi zaman bende çok rahatsız olurum, meraklı bakışlarla kitabı süzenlerden:) hazır kaplar satılıyor ya bir ara onlardan kullanıyordum artık kendi yaptıklarımı kullanıyorum:) aslında tığla sen kısa sürede yaparsın bence...

  YanıtlaSil
 11. örgülerinizin hepsine ayrı ayrı bayıldım...

  YanıtlaSil
 12. sevgili tarchin çok teşekkürler...
  hoşgeldin...
  sevgiler...

  YanıtlaSil
 13. Bayıldım... Ayraç da kedişli:)))
  Tam benlik bunlar!!!!

  YanıtlaSil
 14. Çok teşekkür ederim. Ne yapmaya karar verirsem vereyim ilk örneğin kedili olması kaçınılmaz:)))
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
 15. Harika oldu! Ellerine sağlık!

  YanıtlaSil
 16. Çok teşekkür ediyorum. Beğenmene çok sevindim.
  Sevgilerimle.

  YanıtlaSil
 17. Kediler aşkınaaaaa:))) çok şeker olmuş çok.
  ellerine sağlık canım

  YanıtlaSil