9 Ekim 2011 Pazar

Baykuş Gözüyle Göz Göze Sohbet:)

Dün eşim ve benim adıma çok keyifli bir gündü. Bu keyfin mimarları iki değerli insandı. Sevgili Nathalie *nam- diğer Baykuş Gözüyle* ve değerli eşi. 
Benim blog dünyası maceram henüz 2. ayını dahi doldurmadı. Ancak bu kadar kısa sürede çok güzel insanlar tanıma şansına sahip oldum. Sevgili Nathalie de blogunu sürekli keyifle takip ettiğim, paylaşımlarından, fotoğraf karelerinden ve yazı dilinden çok hoşlandığım, blog dünyasının bana kazandırdığı sanal bir arkadaşken dün bir araya geldik. 
İzlenimlerim ve duygularım beni hiç yanıltmadı, tam hayalimdeki Nathalie ile kucaklaştım. Son derece içten ve gönülden, samimi, natural, zarif, oldukça donanımlı, sohbetine doyum olmayan, çok güzel bir insan. Keza eşi de öyle. 
Birlikte zaman su gibi akıp geçti ancak bu güzel buluşma anılarımda her dem taze kalacak. 
Bize, değer verip gelmeleri ve güzel sohbetleri fazlasıyla yeterliyken öyle güzel hediyeler kopmuş ki gönüllerinden oldukça mahçup olduk. Biraz da fotoğrafla devam edeyim ve benim için çok değerli hediyeleri sizlerle paylaşayım:)


Lokumlu çikolatalar çok lezizdi ama sohbet de tadına doyulmaz kıvamdaydı:)
İstanbul'un tarihine ve dokusuna hayran biri olan ben, zevkli elleriyle seçtiği kahve takımını çok beğendim. Kahvelerimizi yudumlarken paketi açtığım için birlikte bu fincanlarla içemedik.
O yüzden bugün Fazıl'la kahve saatimizde, Nathalie; senin ve eşin için de birer kahve yaptım:) En azından gönüllerimiz birlikteydi:)


Ve benim gibi kitapların sayfa kokularına aşık, ayrıca kitap görünce içi giden ve kedilere inanılmaz sevgi hisseden *ayrıca tüm hayvan ve neredeyse tüm böceklere de* birine bundan daha güzel bir hediye düşünülemez değil mi?:)
Paketi açtığımda o kadar heyecanlandım ki görmeniz lazımdı. Çünkü daha geçen gün bu kitabı almak için ismini not etmiştim. Sevgili Nathalie sanki içimi okudu:) En kısa zamanda ben de kitabı okuyacağım:)
Minik gözüken ama benim için büyük detaylara oldum olası bayılırım. Kabartmalı baykuş çıkartmasını görüyorsunuz değil mi ne kadar hoş. İnanın beni öyle mutlu etti ki. Assolistler en son çıkar. Ben de en sona * tüm hediyeler benim için birbirinden değerli olmakla birlikte* zamanından bana ayırıp elleriyle yaptığı ve çok beğendiğim bilekliği sakladım:)Benim hediye açışım biraz uzun sürer. Özenli paketleri çok severim. Önce paketin mutluluğunu yaşar ve yavaş yavaş açarım:) Çocukluğumdan beri yılbaşı geceleri, doğum günlerim vs. saatler sürer benim hediyelerimi açmam:) Şayet dün utanmasam uzun bir zaman dilimine yayıp öyle açacaktım hepsini ama kendime göre hızlı bile açtım diyebilirim:)
El emeği bilekliğin sunumunun güzelliğine bakar mısınız lütfen:) Tül bir kesecik ve çok hoş mini bir poşet. Bu yonca da kahve takımının paketindeki güzellik:)
Sevgili Nathalie seni ve eşini tanıdığımız için çok mutlu olduk. 
Dileğim odur ki herkes böyle güzel insanlarla tanışma imkanı bulsun. 


Tüm blog arkadaşlarım hepiniz benim için çok değerlisiniz. Bana yorumlarınızla destek verdiğiniz ve şu ekranın karşısındayken yalnız olmadığımı hissettirdiğiniz için hepinize gönülden teşekkür ederim.
Hep mutlu olun.


Ümit Yaşar Oğuzcan'ın *İstanbul Işık Işık* şiiriyle yazımı azıcık daha uzatıp herkese sevgilerimi yolluyorum:)


İstanbul rüzgar rüzgar sevdiğim
kah bir lodos, denizlerden esen
ılık mı ılık.
Kah ustura gibi deli bir poyraz
bırak saçlarını rüzgarlarına İstanbulun
bu şehirde aşksız ve rüzgarsız yaşanmaz.


İstanbul bulut bulut sevdiğim
kimi beyaz mı beyaz
ince, tül gibi
kimi katran misali kara
bulutları da insanlarına benzer İstanbul'un
inanma sevdiğim, inanma bulutlara.


İstanbul yağmur yağmur sevdiğim
kah ince ince
kah bardaktan boşanırcasına
hele bir yağmur yağmaya görsün
ölürcesine yaşanır bu şehirde sevdiğim
ve yaşanırcasına ölünür.


İstanbul deniz deniz sevdiğim
bir çakır mavi
bir camgöbeği tuzlu su
üstünde irili ufaklı tekneler
kayıklar, yelkenliler, mavnalar
kalleştir denizleri İstanbul'un sevdiğim
İstanbul kadar.


İstanbul kadeh kadeh sevdiğim
içtikçe içesi gelir insanın
sarhoşluğu tutuşup yanmaya benzer
ve bir gölgedir yalnızlık meyhanelerinde
seninle dolaşır, seninle gezer...


Ümit Yaşar Oğuzcan 


20 yorum:

 1. Güzel insanlar, güzel buluşmalar...Çok zevkli ve düşünceli hediye seçimlerini severim, kendim de böyle olduğum için herhalde:)

  YanıtlaSil
 2. Bu ne güzel bir post...O kadar duygulandım ki canım benim:)ne hoş şeyler yazmışsın bizim için, inan aynı duygular içindeyiz...
  Bizi onore etmişsiniz, bizim için de o kadar güzel bir gündü ki,hem sizleri tanımak , hem oraları görmek inanılmazdı...henüz büyünüzden kurtulamadık,konuşup duruyoruz.
  Sen benden önce davrandın Okuyancım,bir sonraki post'ta bu güzel günü ben de yayınlayacağım,baykuş gözüyle Sedef adası ve sizler...:)))
  Bu arada şiir de post'a çok yakışmış.
  Sevgiyle , mutlulukla kalın!

  YanıtlaSil
 3. o kadar güzel yazmışsınız anlatmışsınızki kıskandım vallahi :) ne güzel, arkadaşlığınız daim olsun inşallah, sayenizde ben de çok tatlı bi blog keşfetmiş oldum :)

  YanıtlaSil
 4. Ne güzel...Dostluğunuz daim olsun.Hediyelerin çok güzel.İyi günlerde kullan.Kedi hikayelerini bende alayım.
  Mırk:)

  YanıtlaSil
 5. Dostlar ırmak gibidir
  kiminin suyu az,kiminin çok
  kiminde elleriniz ıslanır yalnızca
  kiminde ruhunuz yıkanır boydan boya..

  yazınızı baştan sona okudum.çok etkilendim.bende Can YÜCEL'in bir mısrasıyla sohbetine kalılmak istedim:)))
  sevğiler.

  YanıtlaSil
 6. Hayatım nasıl güzel armağanlar bayıldımmmm herbiri ayrı özel ve güzel.

  o kitabı banada oğlum almış ama okunmak için sırasını bekliyor:)))

  sağlıkl sevgi dolu anlarda keyifle için kahvelerinizi daima. dostluklara gelince kendi adıma seni tanımaktan çok mutluyum canım.
  bu zarif arkadaşınıda bir ziyaret edeyim şimdi:))

  YanıtlaSil
 7. seni ilk tanıdığımda ki benzer yanlarımızdan biri de bu sanırım nezaketin ve yüreğindeki asaletin...postunu o kadar güzel hazırlamışsın ki muhteşem bir hediye olmuş(Baykuş Gözüyle* ye).hediyelerin çok güzel arkadaşım.güle güle kullan.sen o kadar güzel sunmuşsunki üstüne sözüm yok.keyfine orada olmasamda ortak oldum zaten ve adına senin kadar sevindim.dilerim bir gün birlikte farklı tadda bir keyif yaşarız.

  YanıtlaSil
 8. Semi`nin Mutlu Elleri @ güzel yorumun için teşekkür ederim... sizler gibi güzel insanlar bilgisayar başında otururken bile anıma anlam katıyorsunuz...

  BAYKUŞ GÖZÜYLE... @ Birbirimizden aynı enerjiyi almış olmaktan oldukça mutluyum. Güzel insanlarla dolu dolu geçirilen bir günün değeri hiçbir şeyle değişilemez. O yüzden yineliyorum ki sizleri tanıdığımız için çok mutluyuz.
  Bu şiiri çok severim. Beğenmene ayrıca mutluluk duydum.
  Sevgilerimle.

  şahane kadın@ nice arkadaşlıklar kurulsun inşallah bloglar sayesinde... teşekkürler:)
  sevgilerimle...

  ♥ PEMBE PATİ♥ @ çok teşekkür ederim... Şanslı'nın maceraları da bir hikaye kitabı çıkarır bence:)
  sevgiler ve de mırk:)

  halime@ Halimecim çok teşekkürler. Harika bir dörtlük paylaşmışsın.
  Sevgilerimle.

  ÖRGÜÇANTAM@ o kadar güzel duygular yansıtmışsın ki ben de çok mutlu oldum... gönülden teşekkür ederim... bilmukabele, benim için çok değerlisin...
  sevgilerimle...

  YanıtlaSil
 9. alanaycım öyle duygulandırdın ki beni... hep derim: insanlar kendi yürekleriyle etrafına bakar ve görürler... senin gönlün o kadar güzel ki beni de öyle görüyorsun... çok teşekkür ederim... 10 Marifet zamanından paylaşımlarından ve yorumlarından hep bir göz aşinalığım vardı sana ancak ne zamanki blogunu keşfettim seni daha daha iyi ve yakinen tanıma ve anlama fırsatım oldu... kendimi sana yakın hissettim... eğitimci olmandan dolayı sonsuz saygı duydum... diyeceğim o ki iyi ki seni tanıdım... inşallah bir gün bir araya geliriz dediğin gibi ve tadı damağımızda kalacak sohbetler ederiz...
  içten sevgilerimle...

  YanıtlaSil
 10. ne kadar güzel dostluğunuz daim olsun hediyelerin çok güzel iyi günlerde kullan

  YanıtlaSil
 11. Ne güzel:))) Sevgi, saygı ne güzel:))

  YanıtlaSil
 12. Ne kadar içten yazmışsın..Ne güzel hediyeler onlar...
  Dostluğunuz daim olsun:)))

  YanıtlaSil
 13. sevgili arkadaşım senin adına çok çok mutlu oldum inşallah dostluğunuz daim olur
  ayrı şehirler de ve birbirimizi görmesek de bu dünya da bir şekil de mutluluğumuzu o içten samimi duyğularımızı paylaşıyoruz ,
  kısmet olursa bir gün biz de bir araya geliriz inşallah
  hep böyle mutlu kal sevgilerimle

  YanıtlaSil
 14. Sevgili Okuyan ,ben yine geç kalmışım bağışla... Umarım kahven hala sıcaktır :) Sen öyle güzel bir insansın ki umarım seni de hep böyle güzel insanlar bulur. Armağanların harika,keyifli sohbetlerine ,güzel dostluklarına tanıklık eder inşallah ! Sevgiler bizden size...

  YanıtlaSil
 15. ne hoş detaylar... bayıldım...

  YanıtlaSil
 16. sevgili arkadaşım blogunu gezdim.kitap ayraçlarına ve ince zevkini çok beğendim bana da bekler kucak dolusu sevgiler gönderirim

  YanıtlaSil
 17. Her şeyden postu çok begendim. Öyle incelikli yazmışsınızki bayıldım. Hissettiginiz her şeyi çok iyi aktarmışsınız.

  Sevgili Natalie'yi uzun zamandır tanıyor ve blogunu keyifle takip ediyorum. Hediyeleriniz çok güzel, paylaşımlarınız çok hoş daha ne olsun :)

  YanıtlaSil
 18. dışardan görünen naturel içten bir arkadaşlık keşke dedirtti ne yalan söyleyeyim

  YanıtlaSil
 19. Blog dostluğu nasıl da bir başka oluyor değil mi, yazılarla yorumlarla kurulan gönül bağı, günün birinde sanal alemden çıkıp gerçek hayatla tanıştığında sanki yılların beraberliğini hissettiriyor insana...
  Kıskanmadım dersem yalan olur :))
  Umarım günün birinde yolunuz bu dağlardan geçer de, benim kulübeme de uğrarsınız :)

  YanıtlaSil
 20. canan@ Güzel dileklerin için çok teşekkürler canım...

  Nedret@ Haklısınız Nedret Hanım. Hayatı anlamlı kılan anlar arkadaşlarla daha bir güzel.

  Sihirli Günce@ Amin. Çok teşekkür ederim.

  turkuazft@ Teşekkürler turkuazftcım. İnşallah dediğin gibi seninle de bir gün bir araya gelme şansımız olur. Seni tanımayı çok isterim. Güzel dileklerin beni mutlu etti. Sen de hep mutlu ol arkadaşım.

  colette@ Rica ederim ne demek. Sizin gibi güzel insanların yüreğimde yeri, cezvemde kahvesi her zaman vardır. İnsanlara güzel gözle baktığınız ve kalbiniz temiz olduğu için beni de öyle güzel görüyorsunuz. Gönülden teşekkür ederim.

  isoon@ Beğenmenize sevindim. Güzel yorumunuz için teşekkür ederim.

  aksungur46@ Hoş geldiniz. Ziyaretiniz ve beğenileriniz beni sevindirdi. Çok teşekkürler. Mutlaka blogunuza misafir olacağım.

  Sevgili Aslı@ Senin de detayları sevdiğini düşünüyorum. Zarif yorumun için çok teşekkür ederim.

  mor menekşe@ Haklısın canım. Maalesef her zaman öyle insanlarla karşılaşmak pek kolay değil. Ama ben bu blog dünyası sayesinde sizler gibi çok değerli arkadaşlar edindim.

  Banuca @ Blog dünyasını keşfedeli henüz çok kısa bir süre oldu. Ancak inanın çok keyif aldım. Güzel insanlar ve güzel paylaşımlar sayesinde kendimi çok iyi hissediyorum. Normalde mesafeler yüzünden hiç karşılaşma imkanım olmayacak güzel insanlarla diyalog kuruyorum. Bu çok büyük bir keyif.
  Sizin o güzel ahşap harikası evinizde sizinle sohbet etmek, anneciğinizin ve sizin harika çalışmalarınızı yakından görmek, Bıdık'la oynamak ve bir acı kahvenizi içmeyi gönülden arzu ederim. İnşallah bir gün nasip olur. Aynı şekilde sizin de yolunuz buralara düşerse sizi ağırlamaktan şeref duyarım.

  Hepinize ilginiz ve yorumlarınız için teşekkür ederim.
  Herkese sevgilerimle.

  YanıtlaSil