27 Mart 2017 Pazartesi

Çerçialan - Gamze Arslan

On sayfayı geçmeyen ama yüreğinizi delip geçen öyküler...
Sarsıcı, sinirleri kaşındıran türde yedi öykü...
Canım @ebruaykac tavsiyen için teşekkürler tatlım 😽
Ve yeni öğrendim ki @maikatathraien Gamze Hanım 'Vatanım Sensin' dizisinin bir süre senaryo yazarlarından biriymiş 👏 Ve ayrıca pek bir mırk sever, doğa sever bir şahsiyet olduğu için ekstra sevgilerimi gönderiyorum 🐱🐶🍀Öyküleri okurken temsili ben:)))
Fender 


ÇERÇİALAN
Yazarı: Gamze ARSLAN
Türü: Öykü
Yayın Hakları: Varlık Yayınları
-   1. Basım: İstanbul, Kasım 2016
Kapak Deseni: Kezban Adam
-   70 sayfa


 Kitaptan Alıntılar;

        * Çerçi: Gezgin satıcı

        * ... bir firmada süs düzeyi yöneticisiydi.

                                                                 Mart 2016


Yazar Hakkında Bilgi=  2016 Yaşar Nabi Nayır Öykü Ödülü'ne layık görülen Gamze Arslan, 1986'da Ankara'da doğdu. 2007'de Hacetteepe Üniversitesi Felsefe Bölümü, 2012'de Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü Dramatik Yazarlık Anasanat Dalı'ndan mezun oldu. Yazıları Felsefe Yazın, Bibliotech, Sahne, Partisyon dergilerinde yayımlandı. İstanbul'da yaşayan Arslan, dramaturg ve senaryo yazarlığı yapıyor.


ARKA KAPAK –

2016 Yaşar Nabi Nayır Öykü Ödülü'ne değer görülen Gamze Arslan, sadece insanın insanla ilişkisine değil, çevresindeki her şeyle bağına odaklanan genç bir yazar. Arslan'ın öykülerinde hayvanlar, tarihî yapılar, beden uzuvları ruh ve dil kazanarak bizimle konuşuyorlar. Ama bu öykü dünyasında her ilişki bir düğüm, yalnızlığın sürüklediği bir çıkmaz sokak adeta; okur hep bir sırrın çözülüşüne tanıklık etse de, varoluşun kökenindeki açmazlarla karşılaşıyor.. 


Defterimden...Keyifli okumalarınız olsun.


1 yorum:

  1. En en en çok da o itinayla hazırladığın özet kitap defterlerine bayılıyorum herhalde... Sen nass bişeysin Ya Huuuu... Öpücükler...

    YanıtlaSil