3 Mart 2013 Pazar

S*ktir Et * John C. Parkin

Sevgili Kontesce'm ile yaptığımız takas sırasında ne zamandır okumak istediğim S*ktir Et'i takas listesinde görünce hemen talip olmuştum.
Normalde zaten kişisel gelişim kitaplarından hiç haz etmem. Zamanında o kadar bahsi geçti ki bu kitabın sırf merakımdan okumak istedim. Ama maalesef bitirecek kadar dayanamadım, yarım bıraktım:)S*KTİR ET
Yazarı: John C. Parkin
Yayın Hakları: Arunas Yayınları
   - 2011
Kitabın Orijinal Adı: F**k It
Çeviren: Figen Kılavuz
Türü:  Kişisel Gelişim /        194 sayfa

ARKA KAPAK –

       S*ktir Et demek sizi iyi hissettirir. Mücadeleden vazgeçmek, ne hoşunuza gidiyorsa onu yapmak, çevrenizdekilerin sizin hakkınızda düşündüklerini umursamamak ve kendi yolunuzdan gitmek harika bir duygudur.

John C. Parkinin bu komik ve ilham verici kitabı, S*ktir Et demenin; Doğunun boş verme, vazgeçme ve bir şeylerin o kadar da önemli olmadığını fark ederek gerçek özgürlüğü bulma gibi ruhani fikirlerinin kusursuz bir Batı ifadesidir.

S*ktir Et; şarkı okumak, meditasyon yapmak, sandalet giymek ya da tütün yemek gibi eylemler gerektirmeyen ruhani bir yoldur. Modern zamanın küfürlü söylenişiyle, S*ktir Et, Batılıları şöyle bir sarsıp kendilerine getirecek, anlam dolu hayatlarımıza egemen olan stresi ve gerginliği ortadan kaldıracaktır.

Bu yüzden, bütün sorunlarınıza ve meselelerinize S*ktir Et demenin bir yolunu bulun. Hayatınızda yapmanız "gerekenlere" S*ktir Et deyin ve sonunda başkaları ne düşünürse düşünsün, neyi yapmak istiyorsanız onu yapın.

YARIM BIRAKTIM!
                                               29 Ocak 2013


*** Keyifli okumalarınız olsun.


25 yorum:

 1. Bende dayanamayıp yarım bırakmıştım. Zaten bu kitaptan sonra elime kişisel gelişim kitabı almadım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. En isabetli karar bu bence:) Daha ben de almam:)

   Sil
 2. Ayşımım ben de kişisel gelişim kitaplarını sevmem:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir daha yanılıp da zaman ayırmam ben de:)

   Sil
 3. Ben de kişisel gelişim kitaplarını okuyamıyorum bir türlü. O çok popüler olduğu dönemlerde ben de kitabı internetten e-kitap olarak almış ve okumaya başlamıştım ama aynen senin gibi bitirmeme imkan olmadı..
  Aslına bakarsan kitabın adından bile hiç hazzetmemiştim ama çok popüler diye okumak istemiştim..
  Bence vermeye çalıştığı öneriler de hiç hoş değil..
  Başkaları ne derse desin, sen yine bildiğini yap.. Bu bizim yaşadığımız evrende mümkün değil..:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle aynı fikirdeyim canım.
   Eskiden hiçbir kitabı yarım bırakmama gibi bir inadım vardı. Ama son aylarda bu inadım çok saçma gelmeye başladı. Bazı kitaplar vardır -onları ayrı tutuyorum- okumak için yanlış zamandır, kaldırırsın bir kenara zamanı gelince okursun. Ama bazı kitaplar vardır, okumak senin için tamamen zaman kaybından başka bir şey değildir. İşte artık ikinci kategoriye koyduğum kitaplar için zaman harcamayıp hemen bırakıveriyorum:))) Zaten okunmayı bekleyen bir sürü kitap varken ne diye elimde sürünsün kitap:)

   Sil
 4. ben de aldım başlamadım. dedim s*ktir et boşver.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok şekersin yaa :) İçimden geçenlere tercüman olmuşsun :) Ben de kişisel gelişimi sevemeyenlerdenim :)

   Sil
  2. semmma@ Keşke ben de öyle yapsaymışım:)))

   asabi bakire@ Aynı fikirdeyim:)))

   Sil
 5. Almayı düşündüğüm bi kitaptı neden yarım bıraktınız acaba? :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Anlatımı, içeriği ve tavsiyeleri hiç hoşuma gitmedi. Ama okuyup çok beğenenler de var tabii. Benimkisi sadece kişisel bir tercih.

   Sil
 6. Vallahi benim de tahammülüm yok şu kişisel gelişim kitaplarına:(

  YanıtlaSil
 7. bizim kültürümüze yabancı ya da uygulaması zor bir düşünce zaten.benimde biraz okuyup bıraktığım kitaplardan biri.sevmedim:)

  YanıtlaSil
 8. Migrosta görüp adı ilginç gelince almıştım,bir kaç sayfa okuyup bir kenara attım.Her şeye bu kelimeyi diyemeyeceğimiz bir toplumda yaşıyoruz ve bu şekilde kişisel gelişime yön vermek hiç hoşuma gitmedi,tahammül edemedim:)Sevgiler:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynı fikirde olmamıza sevindim:)
   Sevgilerimle ^-^

   Sil
 9. Kesinlikle zaman kaybı bir kitap ama ben sonuna kadar gitmiştim"acaba" diyerek......

  YanıtlaSil
 10. ben de yarım bıraktım:)

  YanıtlaSil
 11. Bir kitabı yarım bırakmayı sevmem ama bu kitabı ne kardeşim nede ben bitiremedik :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nasıl o kadar satış yaptığını düşünüyorum da, demek bizim gibi merak edip edinen çok insan var:)

   Sil
 12. Ben de ilk okumamda yarım bırakmıştım. Sonra tekrar okumaya başladım. Ama baştan başlayarak değil, rastgele sayfalar açarak. İçinde çok güzel mesajlar yakaladım. Hala da ortalarda bir yerlerde tutuyorum kitabı ve yine ara ara sayfalar açarak okuyorum. Faydalandığım kısımlar bile oldu :)) Beğenmeyip yarım bıraktığım bir kitap için sonradan bunları söyleyebilmem bana enteresan geldi şahsen.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bazen gerçekten dediğiniz gibi olabiliyor. Yanlış zamanda okunan bir kitapla doğru zamanda buluştuğumuz zaman sevebiliyoruz. Ama sanırım biraz da benim kişisel kitaplardan pek haz etmememden de kaynaklı olabilir.
   Sevgiler.

   Sil