27 Ocak 2018 Cumartesi

Dedalus Yayınları Kitaplarım

Dedalus Yayınları'ndan çıkan üç kitap...
İçlerinden 'Ölmek' kitabını kargo elime geçer geçmez okudum. Instagram'da yorumumu paylaştım ancak blog yazısı sanırım biraz daha bekleyecek. Çünkü daha önce de belirttiğim gibi blog yazı hazırlama hızım okuma hızımla ters orantılı maalesef...


Instagram yorumumu buraya ekleyeyim, en azından blog yazısını hazırlayana kadar idare eder:)))

Kitap elime geçti ve akabinde okumaya karar verdim. 
Bunun iki sebebi var: 
Günün sabahında Fazıl'la Top Gun izliyorduk. Tom Cruise hakkında konuşurken konu Nicole Kidman'a oradan da birlikte oynadıkları 'Gözleri Tamamen Kapalı' filmine geldi. Bir süre sonra da kargo geldi 😹 Kitabın arka kapağına göz atayım derken bir de ne göreyim kitabın yazarı Schnitzler meğerse yazdığı bir romanla 'Gözleri Tamamen Kapalı filminin ilham kaynağı olmuş. Stanley Kubrick filmi Schnitzler'in 'A Dream Night' romanından etkilenerek yapmış. 
Ayrıca kitabın konusu da oldukça ilgimi çekti. Arka kapaktaki ilk iki cümle yeterli bence: 
Artık bu hayatta çok az bir vakti kalan genç adam, sevgilisi Marie'ye, 'benimle ölür müsün?' diyor.
Siz olsanız böyle bir durumda ne yapardınız?
🐈🐈🐈🐈🐈
* Hastalık halinin ve ölüm korkusunun insanları nasıl etkilediği, değiştirdiği ve ayrıca bencilleştirebileceği ince ince işlenmiş. Yazarın aynı zamanda doktor olması nedeniyle işlediği konuya farklı açılardan da vakıf olması başarıyla romanına aktarmasını sağlamış.Bu kitabı da önümüzdeki günlerde Ebru'yla okuyacağız.


Ve bir diğer kitabım...


Keyifli okumalarınız olsun ^-^


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder