19 Nisan 2017 Çarşamba

Tezgah Kitabevi Alışverişim

Tezgah Kitabevi'nin Gümüşlük sahildeki tezgahından birkaç kez alışveriş yapmışlığım vardı ancak dükkanı bir türlü açık denk getirememiştim. Dün bir şansımızı deneyelim dedik ve nihayet açık bulduk ama bu seferde bizim vaktimiz çok kısıtlıydı. Ama olsun, dükkanın telefonunu aldım. Artık arayıp gideceğim ve sanırım ilk gittiğim gün en az üç-dört saat ayıracağım oraya:)

10-15 dakikalık bir zaman diliminde gözlerimle rafların ancak çeyreğini seri bir şekilde tarayarak ilk etapta dikkatimi çekenleri alabildim. İlk fırsatta tekrar gitmek istiyoruz. Fazıl da bir plak seçti.

Tıkır minnakmırkbey 


Son günlerde Aziz Nesin 'Okuma Günleri' kitabını okuyorum. Her gün birkaç kitap eleştirisini okuyorum. Çok güzel bir kitap. Tezgah Kitabevi'nde de bir raf Aziz Nesin kitapları. Oradan ne cevherler bulurum ben daha:) Nazım Hikmet denince akan sular durur:)) İlk bu kitabı seçmem çok doğal o yüzden.

Gibson 


Fazla söze gerek yok:)
Tıkır minnakmırkbey 


Özellikle Instagram kitap profillerinde Yiğit Bener kitapları sıkça karşıma çıkıyor. Birkaç kitabı daha vardı, ilk tanışma kitabı olarak 'Kırılma Noktası'nı seçtim.


Aydın Boysan'ın yazı dilini seviyorum. Burada ve şurada paylaşmıştım.


Çevirilerinden tanıdığım Zeyyat Selimoğlu'nun kitabını görünce bir heyecanla aldım:) Okuduğum çevirileri: burada, şurada ve orada.


Instagram kitap profillerinde gördüğüm bir yazar.


Bozkırkurdu / Hermann Hesse, Kamuran Şipal çevirisiyle okumuştum.Nazlı Eray paylaşımlarım:

İmparator Çay Bahçesi - Nazlı Eray

Elyazması Rüyalar - Nazlı Eray

Aydaki Adam Tanpınar - Nazlı Eray

Yoldan Geçen Öyküler - Nazlı ErayFazıl'ın seçtiği...
Isaac ve Bodrum 


Keyifli okumalarınız olsun.
Tıkır minnakmırkbey 

1 yorum:

  1. ne güzel şeyler almışsın yine , keyifli okumalar olsun :D

    YanıtlaSil