2 Mart 2016 Çarşamba

Kelebeğin Kaderi - Başak Sayan * Kış Okuma Şenliği 2015-2016

Sevgili Pinuccia'nın düzenlediği 'Kış Okuma Şenliği' okuma listeme buradan ulaşabilirsiniz.

Listenin 10. sırası: Yazarından imzalı bir kitap.Sevgili Başak Sayan'dan güzel dileklerle bezeli ve imzalı kitabını seçtim bu kategori için. Okuma halleri fotoğraflarıma bakmak isterseniz:

Okuma Halleri, Fotoğraflarla - Kelebeğin Kaderi / Başak Sayan

KELEBEĞİN KADERİ
YOKSA SİZ BAŞINIZA GELEN HER ŞEYİN TESADÜF OLDUĞUNU MU ZANNEDİYORSUNUZ?
Yazarı: Başak SAYAN
Türü: Roman
Yayın Hakları: Destek Yayınları
www.destek yayinlari.com
Kapak Tasarım: İlknur Muşu
-   Kasım 2015
-   575 sayfa


 Kitaptan Alıntılar;

        * ... gece kadar siyah gözlerine...
        * Karanlık, simsiyah bir yorgan gibi şehrin üzerini örtmüştü.

                                                                               ŞUBAT 2016


Yazar Hakkında Bilgi=  Başak Sayan (d. 17 Haziran 1977, Ankara), Türk oyuncu, senarist ve yazardır.
Baba tarafından Azeri olan Başak Sayan, Ankara'da dünyaya geldi.[1] Marmara Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nden mezun olan sanatçı, lise ve öncesi okul yıllarında sahne sanatlarına ilgi duymuş, tiyatro etkinlikleri içinde yer almıştır. Üniversite eğitimi sırasında özel bir tv kanalında çalışmaya başlayan Sayan, kamera arkasında ve reklam filmlerinde yer aldı. İki yıllık bir aradan sonra tekrar kamera karşısına geçen sanatçı, bir yandan öyküler yazarken, diğer yandan çeşitli filmlerde rol aldı. 2009 yılında ilk deneme kitabı Aşk Üzerine'yi çıkartan Sayan, hemen ardından 2010'da ilk romanı Bağlanma Korkusu ile okurlarının karşısına çıkmıştır. 2015 yılının Kasım ayında yeni romanı Kelebeğin Kaderi ile okuyucularıyla yeniden buluşan yazar, yaşamında edebiyata hız verdiğini açıklamıştır.


ARKA KAPAK –

Tesadüf Tanrı'nın kendini gösterme şeklidir.

"Bir gün, küçük bir kozada minik bir delik açıldı. O an kozayı seyretmekte olan adam, bedenini o delikten dışarıya çıkarmak için çabalayan kelebeğe çok acıyıp yardım etmeye karar verdi. Kozadaki deliği genişleterek içinden çıkmasını sağladı. Ancak dışarı çıkan kelebeğin kanatları bedenine oranla daha küçük, kuru ve buruş buruştu. Şaşıran adam, zamanla kelebeğin kanatlarının gelişeceğini umut ederek beklemeye başladı. Ama bu hiçbir zaman gerçekleşmedi. Çünkü hayat suyu, kelebeğin bedeninden kanatlarına ancak kozadan çıkmak için çabaladıkça akabilirdi. Kelebek ömrünün geri kalanını, uçma hayalleri kurarak, kocaman bedeni ve küçücük kanatları ile sürünerek geçirdi. Hiç uçamadı.

Adamın anlayamadığı, kelebeğin kozadan çıkmak için verdiği mücadelenin aslında gerekli olduğu idi.

Çünkü bu, kelebeğin kaderini gerçekleştirebilmesi için, içinden geçmesi gereken Tanrı'nın bulduğu bir yoldu!"

Başak Sayan ilk romanı "Bağlanma Korkusu"nun ardından bu sefer "Kelebeğin Kaderi" ile okuru spiritüal bir yolculuğa davet ediyor.

Modern dünyanın kahramanlarının sevmek, sevilmek, acı çekmek, ihanete uğramak ve kendini keşfedip kaderini gerçekleştirmek yolunda yaşadıkları yoğun ve sarsıcı bir macera Kelebeğin Kaderi. Tesadüflerin hayatı nasıl yönettiği ve aslında hiçbir şeyin tesadüf olmadığı, her insanın ve her deneyimin yaşam yolunda birer basamak olduğuna dair epik bir anlatı, bir modern zaman masalı...

Yaşamın karşınıza çıkardığı işaretleri fark etmeye, en derin acılarınıza başka bir gözle bakmaya ve tüm yaşadıklarınızın nedenini keşfedip kozanızdan çıkmaya hazır mısınız? 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder