26 Mart 2016 Cumartesi

Sakin Olmak - Wilhelm Schmid * Bahar Okuma Şenliği 2016

Sevgili Pinuccia'nın düzenlediği 'Bahar Okuma Şenliği' okuma listeme buradan ulaşabilirsiniz.

Şşşşşttt! Sakin!:))))
Çılgın Balım Listenin 19. sırası: Kapağında baskın rengin yeşil olduğu bir kitap.Kitabın ismi oldukça ilgimi çekmiş içeriği hakkında da büyük beklentilere girmiştim. Ancak biraz yüzeysel buldum.
SAKİN OLMAK
Yaşlanırken Kazandıklarımız
Yazarı: Wilhelm SCHMID
Orijinal Adı: Gelassenheit. Was wir gewinnen, wenn wir alter werden
Yayın Hakları: İletişim Yayınları
www.iletisim.com.tr
-   1. Baskı, 2. Baskı, 3. Baskı,2015, İstanbul
Kapak Tasarımı: Suat Aysu
http://www.kapakbak.com/KapakTasarimcilari/Suat_Aysu/85
Çeviri: Tanıl Bora
Çizgiler: Turgut Demir
-   100 sayfa


 Kitaptan Alıntılar;

        * Uzun müddet ileriye bakılan, önü açık ve geleceğe dönük olan yaşam ('Hayatım nasıl olacak? Neye erişmek istiyorum ve bunun için ne yapabilirim?'), gitgide geriye bakılan bir yaşama dönüşür, ilerideki yol daralıyor, dolayısıyla daha fazla geçmişe dönülüyordur ('Hayatım nasıl geçti? Şimdiye kadar ne yaptım, elime ne geçti?').

        * 'Yaşamı yaşam boyu öğrenmek gerekir' / M.Ö. 1. yy. Seneca

        * Modern insanlar itiraf etmekten hoşlanmazlar fakat alışkanlıklar, aksi takdirde aralıksız alınması gereken sayısız karar arasında insana iyi gelen bir mola vermeyi sağlarlar.


 ^-^ KEDİLER ^-^

        * ... toplamda daha çok kedinin yakalayıp merdivenden yukarı taşıdığı farenin durumuna benzer.

                                                                                     MART 2016Yazar Hakkında Bilgi=  1953'te Almanya'nın Bavyera-Süebya (Schwaben) bölgesinde doğdu. Berlin, Paris ve Tübingen'de felsefe eğitimi aldı. Çeşitli Alman üniversitelerinde çalıştı, Riga ce Tiflis üniversitelerinde msiafir öğretim üyeliği yaptı. Bir dönem Zürih'te bir hastanede hastalara 'felsefeyle manevi destek' hizmetinde çalıştı. Halen Erfurt Üniversitesi'nde dışarıdan felsefe dersleri veriyor, Almanya'da ve dünyanın çeşitli yerlerinde tebliğler sunuyor. On üç dile çevrilen kitaplarının dünya çapındaki satışı bir milyona yakındır. İletişim'den daha önce Mutsuz Olmak ve Aşk adlı kitapları yayımlandı.


Çeviren Hakkında Bilgi=  Tanıl Bora, 1963'te Ankara'da doğdu. İstanbul Erkek Lisesi'nin ardından 1984'de Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitirdi. 1984-87'de Yeni Gündem'de gazetecilik yaptı. 1988-89'da Sosyalizm ve Toplumsal Mücadeleler Ansiklopedisi'nin yayın kurulunda yeraldı. Birikim dergisinde editörlük; Toplum ve Bilim dergisinde yayın yönetmenliği yaptı.
1988'den beri İletişim Yayınları'nda araştırma-inceleme dizisi editörlüğünü yürütmekte, üç aylık sosyal bilimler dergisi Toplum ve Bilim dergisinin yayın yönetmeninliğini yapmakta, Birikim dergisinde yazmaktadır. Ek olarak, Radikal Gazetesi'nde haftalık futbol yazıları yazmaktadır.
https://tr.wikipedia.org/wiki/Tan%C4%B1l_Bora


Okuma şenliği defterime bakmak isterseniz:

* Bahar Okuma Şenliği ♥ Defterim ♥ 2016
Okuma listem için oluşturduğum defterime bakmak isterseniz:

Bahar Okuma Şenliği *2016*Keyifli okumalarınız olsun ^-^
Fender 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder