15 Kasım 2012 Perşembe

Hobi Odam -8- Piller

Birkaç sene önce bir gazetenin vermiş olduğu atık pil toplama kutusuyla biten pilleri biriktirmeye başladım. Maalesef öncesinde bu konuda bilinçli değildim ve biten pilleri çöpe atıyordum. Biriktikçe sokaklarda bulunan toplama alanlarına bırakıyorum.


Bu çantayı da yine birkaç sene önce bir çekilişten kazanmıştım. İçinde 2 tane mama kabı da vardı. Onları şimdi kedişlerim kullanıyor:)Sevgiyle kalın, daima...

22 yorum:

 1. çok iyi yapmışsın biz de evde bir kutuda biriktirip nerde toplama kutusu var oraya yolluyoruz geçen yıl yolladığımız torba 5-6 kg civarındaydı bir arkada teslim ettik bir okulda toplanıyor diye ona vermiştim. çocuklar orta okulda başlamıştı biz de onlarla beraber hareket ediyorduk .
  eskisi kadar pil kullanılmıyor artık pek çok şey şarjlı:) ama atık kutumuz duruyor hala:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben daha önce İstanbul'da toplama kutusu vardı oraya bırakmıştım ama şimdi elimdekileri burada teslim edecek bir yer bulmam lazım:)
   Haklısın, artık şarjlı piller var ama onlarında bir ömrü var, bir süre sonra şarj olmuyorlar:) Tabii yine de eskisi gibi çok pil tüketilmiyor, o konuda haklısın canım.
   Sevgilerimle ^-^
   Badem'imi öpmeyi lütfen unutma:)

   Sil
 2. Duyarlı,düşünceli,tatlısın:) Çantanız da tam sizlik patili,çok şeker:) Güle güle kullansınlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canımsın:) Çok teşekkürler isim akrabam:)

   Sil
 3. Bizim apartmandada kağıt, mavi kapak ve biten piller için ayrı ayrı kutular var, geri dönüşüme duyarlı olan kişiler bu kutulara atıyor. Tabiki bende. Keşke herkes gereken önemi gösterse.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, bir süre mavi kapak çok toplamıştım bende. Ne güzel duyarlı bir apartman sakinleriniz varmış, çok hoşuma gitti.
   Sevgilerimle ^-^

   Sil
 4. Bizde toplarız atık pilleri, Atacak yer konusunda sıkıntın varsa okullarda vardır mutlaka atık pil kutusu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Açıkcası burada nereye bırakıldığını bilmiyorum ama dediğin gibi okullara teslim edilebilir, teşekkürler.
   Sevgilerimle ^-^

   Sil
 5. Keşke hepimiz bu kadar bilinçli olabilsek.Çok güzel bir şey bu yaptığın.Ben de uzun zamandır mavi kapak biriktiriyorum.Neye ne kadar katkımız olursa artık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler canım. Her birimiz bir ucundan yakalasak kardır.
   Sevgilerimle ^-^

   Sil
 6. Epeydir yazılarını okuyamamıştım.Şimdi hepsine baktım. Hobi odana ve düzenine bayıldım. bende düzen hiç durmaz toparlarım 15 dakika sonra eski haline döner.Bendeki malzemeler canlı galiba:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Nalan Hanım çok teşekkür ederim.
   İnanın durum bende de farklı değil:) İlk yerleştirdiğimde sağladığım düzeni korumam pek mümkün olmuyor. Sanırım bendekiler de canlı:)))
   Sevgiyle kalın, daima...

   Sil
 7. Çok duyarlısın Okuyanım bu konuda ben biraz geç kaldım sanırım ama senin bu yazından sonra artık bende pilleri atmıcam.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler Aslıcım.
   Kocaman sevgilerimle ^-^

   Sil
 8. Çok düzenli,duyarlı,sanat aşığı,kedi delisi,örgü,kitap sever,daha ne diyeyim ben senin için..Sanaldan da olsa seni tanıdığıma çok memnunum..Yakınlarımda olsan kesin tanışmak isterdim^-^
  Sevgiyle kal canım:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok ama çok zarifsin. Beni mahçup ettin canım. Aynı oranda da duygulandırdın. Güzel düşüncelerin için çok sağ olasın.
   Bilmukabele, ben de aynı memnuniyeti yaşıyorum.
   İnşallah bir gün yüz yüze tanışma ve bir acı kahve içme şansımız da olur:)
   İçten sevgilerimle ^-^

   Sil
  2. Ben de o yorumu yazarken duygulanmıştım..Belli mi olur dünya küçük,belki bir gün bir yerde karşılaşırız..Sevgilerimi gönderiyorum^-^

   Sil
  3. Tekrar teşekkür ederim canım.
   Gönülden istersek eğer bir gün bir yerde bir araya geliriz elbet:)
   Kocaman sevgilerimle:)

   Sil
 9. hiç bir şey için geç kalınmış sayılmaz arkadaşım bu bilince sahip olmana sevindim seni tebrik ediyorum arkadaşım
  atık piller içlerinde ağır metalleri barındırdıklarından toprağı ve yer altı sularını kirletiyorlar aynı şekilde şu an biriktirdiğin bitmiş pillerde şu an aynı zehri saçıyor benim tavsiyem kapalı karton kutunun içinde muhafaza et üst kısmına ufak bir delik aç oradan atarsın ve o pillere ellerinle dokunuyorsan bol bol yıka kedileri uzak tut çünkü onlar küçük oldukları için tehlikeli olabilir patili kutuyu başka bir şey için kullanma derim çünkü o kutu da artık zehirli
  aslında çevremize bakarsak her şey bizi zehirliyor
  öptüm canım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Uyarın için çok teşekkür ederim canım arkadaşım.
   İnan uyardığın konulara hiç dikkat etmemiştim, çok sağ ol.
   Hatta patili kutuyu çok seviyordum ve başka yerlerde yine kullanmayı düşünüyordum ileride.
   Kocaman sevgilerimle ^-^

   Sil
 10. Sizin paylaşımınıza yapılan yorumlar beni mutlu etti.Doğaya saygılı insanların az olmadığını görmüş oldum.Bloguma yapmış olduğunuz güzel yorumlar için de çok teşekkür ederim.Güzel paylaşımlarla görüşmek üzere..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için çok teşekkür ederim.
   Sevgiyle kalın, daima...

   Sil